Правильне харчування від народження – тренд сучасного суспільства. Кожен з батьків хоче, щоб його малюк виріс здоровим і сильним, отримував необхідну норму білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та інших мікроелементів для правильного зростання.
Ідеальним варіантом харчування для дитини до одного року є грудне вигодовування, про що не втомлюється повторювати ВООЗ. Але що робити, якщо грудне вигодовування неможливе?
До досягнення дитиною півроку, введення прикорму до його раціону не є необхідністю. У цьому віці основною турботою буде вибір правильної дитячої суміші, що підходить безпосередньо малюкові. Правильне харчування та раціон для дитини 6 місяців, а також меню можна подивитися тут https://2tuza.com.ua/?p=71916.
На щастя, сьогодні існує безліч дитячих сумішей різних виробників, які підходять при алергії, харчовій непереносимості, кольках і запорах, лактазної недостатності, частих зригування і т.д. Крім того, існують суміші на коров’ячому молоці, козячому молоці, а також гідролізовані суміші, де білок практично повністю розщеплений.
Початок прикорму, як правило, посідає вік 4-6 місяців. Спочатку з овочів, якщо дитина має нормальну чи зайву вагу, або з каш, якщо малюк важить недостатньо для свого віку. З перших овочевих пюре для крихти найбільше підходять так звані зелені овочі: броколі, цвітна капуста, кабачок.
І щойно дитина звикає до них, поступово вводяться нові.
Після зелених овочів можна запропонувати малюку картопля, гарбуз, морква. А коли введено основні овочі, у монокомпонентних пюре можна починати додавати інші варіанти. Важливо пам’ятати, що кожен новий продукт вводиться по черзі, з інтервалом 1-3 тижні, якщо не настало алергічних реакцій.
Кількість нового частування починається з половини чайної ложки, вдруге можна збільшити об’єм до однієї чайної ложки, третього – дві чайні ложки. До 5-6 дня можна давати продукт, з вікової норми дитини.
!Обов’язково стежте за настанням алергічних реакцій та проблем із травленням.
Як перші каши краще використовувати безмолочні безглютенові варіанти – гречку, рис, кукурудзу. Далі підійдуть глютеносодержащіе безмолочні каші. Наприклад, манна, вівсяна, пшенична та інші.
До року не рекомендується вводити каші з глютеном, крім вівсяної, у тому числі і манну кашу, оскільки вона є важкою їжею для дитячого організму. Як тільки малюк прийняв до свого раціону безмолочні каші, можна поступово пропонувати малюкові молочні каші, і каші з додаванням фруктів, овочів та злаків.
Після овочів та каш до раціону повинні потрапити фруктові пюре. А відтак і м’ясні варіанти.
З м’яса пропонуйте насамперед дієтичні сорти: кролик, індичка, курча. При вживанні яловичини, телятини, баранини чи свинини слід використовувати лише нежирне м’ясо. Риба вводиться в прикорм не раніше 8 місяців – хек, тріска, мінтай.
Важливим пунктом дитячого меню є кисломолочні продукти: сир, кефір, біолакт, йогурт.
З перерахованих продуктів можна скласти різноманітне та корисне меню для вашого малюка. Головне – давати всього потроху! Адже отримати всі необхідні вітаміни макро та мікроелементи малюк зможе лише з повноцінного, різноманітного меню!